143847-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferenstjänster
Referensnummer: 2022-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konferenstjänster för 1 - 40 deltagare som omfattar konferenser under dagtid och konferenser med övernattning inkluderat helpension. Beställaren ämnar teckna avtal med flertalet leverantörer för att tillgodose en bra tillgänglighet för beställaren över ett brett geografiskt område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen