143848-2022 - ResultatSverige-Malmö: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsförsäkringar
Referensnummer: 2500-2021-001874 HNR001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser förse Räddningstjänsten syd med försäkringar för befintliga och eventuellt kommande fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66514110 Motorfordonsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen