143864-2023 - ResultatSverige-Gävle: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer, ligaturer, staplingsprodukter, clips och tänger, portar, hudförslutning, hemostatikum, bråcknät och dess tillbehör.
Referensnummer: RS 2022/950
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser med denna upphandling upphandla produkter inom områdena suturer, ligaturer, staplingsprodukter, clips och tänger, portar, hudförslutning, hemostatikum, bråcknät och dess tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141126 Ligaturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen