2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbets- och skyddskläder samt skyddsutrustning och skor
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose behovet av arbets- och skyddskläder samt skyddsutrustning och skor för Eskilstuna kommun och flera av kommunkoncernens bolag.
Intern identifierare: UH 25-27
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000