143890-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullande material
Referensnummer: UPPH2017-0406
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för Region Uppsala, Landstinget Dalarna, Landstinget Sörmland, Region Västmanland, Region Örebro län och Region Gävleborg avseende rullande material som: instrumentbord, assistansbord, uppdukningsbord, armoperationsbord, serveringsvagn, provtagningsvagn, rond-/universalvagn, läkemedelsvagn, undersökningspall, stegpall, infusionsstativ, vikskärmar, säckhållare, pedalhink och sparkcyklar.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara angiven adress tillhanda senast 2018-03-15 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34911100 Vagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen