Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyproduktion Brantingskolan
Referensnummer: SFB-2018-0005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggentreprenad av skola 12000 m2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 280 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211341 Byggnation av lägenheter, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen