143924-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Henån: Avlägsnande av slam
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning
Referensnummer: Dnr. 01-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att delta i anbudsgivning i upphandling av ”Slamtömning” enligt bifogat upphandlingsdokument.
Syftet är att teckna ett Leveransavtal med en (1) entreprenör avseende kommunens slamtömning. Upphandlingen omfattar samtliga delar som kan komma ifråga för införande, fordon, personal och tillhandahållande av ingående funktioner och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen