143936-2019 - ÄndringSverige-Falkenberg: Mejeriprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Mejeriprodukter
Referensnummer: SVN2019-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande successiva leveranser av mejeriprodukter till kommunens verksamheter.
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Livsmedel - Mejeriprodukter.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en eller flera leverantörer. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.