2. Förfarande
Förfarande
Titel: Offentlig belysning - Drift och underhåll samt viss reinvestering
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande drift och underhåll samt viss reinvesteringsarbeten för offentlig belysning inom Botkyrka kommun.
Intern identifierare: KS/2024:00552
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45316100 Installation av utomhusbelysning
Ytterligare klassificering (cpv): 31527200 Utomhusbelysning, 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Offentlig belysning - Drift och underhåll samt viss reinvestering