143949-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Bemanning och drift av SÖRAB återvinningsanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning och drift av SÖRAB återvinningsanläggning
BeskrivningUpphandlingen avser bemanning och drift av följande SÖRAB anläggningar: - Smedby ÅVC, Karins väg 2, 194 54 Upplands Väsby - Stockby Returpark, Stockbyvägen 3, 181 41 Lidingö - Södergarn Trädgårdsavfallsanläggning, Södergarnsvägen, 181 90 Lidingö - Lidingö omlastning, Båtsmansvägen 6, 181 41 Lidingö Uppdraget är begränsat till de anläggningar som anges ovan och omfattar bemanning och drift i enlighet med upphandlingsdokument och tillhörande bilagor.
Intern identifierareUH2026-5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser bemanning och drift av följande SÖRAB anläggningar: Smedby ÅVC, Karins väg 2, 194 54 Upplands Väsby Stockby Returpark, Stockbyvägen 3, 181 41 Lidingö Södergarn Trädgårdsavfallsanläggning, Södergarnsvägen, 181 90 Lidingö Lidingö omlastning, Båtsmansvägen 6, 181 41 Lidingö Uppdraget är begränsat till de anläggningar som anges ovan och omfattar bemanning och drift i enlighet med upphandlingsdokument och tillhörande bilagor.
Intern identifierareBemanning och drift av SÖRAB återvinningsanläggning