143966-2021 - PlaneringSverige-Malmö: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Gemensam avtalsdatabas Malmö stad
Referensnummer: STK-2021-397
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad vill med denna RFI undersöka möjligheterna till ett gemensamt systemstöd för inköpsavtal. RFIn avser också utreda om detta kan kombineras med ett systemstöd för upphandling. Innan en eventuell upphandling startar genomför Malmö stad en analys av marknaden. En del av denna analys är att samla in information som hjälper till att skapa en bild av marknaden. Denna RFI ska inte likställas med ett förfrågningsunderlag kring vad Malmö stad senare kommer att upphandla.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48490000 Programvara för upphandling, 48610000 Databassystem, 48611000 Programvara för databas, 72212610 Programvaruutvecklingstjänster för databas, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen