144004-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst Fastighetsförvaltare
Referensnummer: FN 2021/00133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bemanningstjänster inom kategorin fastighetsförvaltare.
Lokalförsörjningsenheten förvaltar merparten av kommunens fastigheter.
Fastigheterna är uppdelade i två verksamheter. Förvaltningsfastigheter 209 samt Kommersiella- och exploateringsfastigheter 272. De tjänster som kommer att avropas berör främst verksamheten Kommersiella- och exploateringsfastigheter 272.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75123000 Fastighetsförvaltning, 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen