2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförande av beläggningsarbeten Halvvarm massa 733 Överklinten-Flarken, 736 Robertfors-Ultervattnet, 742 Ånäset-Flarken, 743 Kälen-Flarken inom Västerbottens län 3-åring
Beskrivning: Utförande av Beläggning Halvvarm massa inom AC-län, Robertsfors. 3 årigt kontrakt.
Intern identifierare: KOM-418663
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Utförande av beläggningsarbeten Halvvarm massa 733 Överklinten-Flarken, 736 Robertfors-Ultervattnet, 742 Ånäset-Flarken, 743 Kälen-Flarken inom Västerbottens län 3-åring