Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutbildning och handledare för grupper och chefer
Referensnummer: 2020/275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sävsjö kommun, org.nr 212000-0563, inbjuder härmed till anbudsinlämning i upphandling av ledarskapsutbildning och handledare för grupper och chefer. Upphandlingen omfattar upphandling av en namngiven handledare som ska kunna genomföra ledarskapsprogram, arbeta med grupp- och chefsutveckling samt handleda grupper och chefer inom Sävsjö kommuns verksamheter samt de kommunala bolagen under hela avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79633000 Personalutveckling, 80500000 Utbildningstjänster, 80532000 Chefsutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen