Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningstransporttjänster
Referensnummer: KS2021/0483
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun avser att upphandla anläggningstransporttjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34142000 Kranbilar och dumprar, 34142300 Dumprar, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 50114200 Underhåll av lastbilar, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen