144163-2018 - ÄndringSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad av skola 7-9
Referensnummer: Pnr 6E29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av bef Konsthögskola omfattande ca 6500 kvm BTA till 7-9 grundskola.
Entreprenadform: GE