144192-2025 - Resultat
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Ramavtal - Naturvärdesinventering - Region Mitt & Nord
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Naturvärdesinventering - Region Mitt & Nord
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande naturvärdesinventering (NVI) av Akademiska Hus fastigheter i: Linköping, Norrköping, Örebro, Grythyttan, Storstockholm, Uppsala, Gävle, Umeå och Luleå. Upphandlingen omfattar naturvärdesinventeringar av en total yta på ca 577,2 ha.
Intern identifierare: 24/188
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77231400 Skogsinventering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000