2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk IT-partner för Båstads kommun
Beskrivning: Båstads kommun bjuder härmed in till konkurrenspräglad dialog avseende upphandling av strategisk IT-partner i enlighet med de villkor i detta underlag. I inbjudan finns en övergripande beskrivning av Båstads kommuns vision, målbild, behov ock krav. Inbjudan besvaras med en ansökan om deltagande i dialogen i enlighet med detta underlag. Syftet med dialogen är att identifiera samt ange hur kommunens behov bäst tillgodoses.
Föregående meddelande: 347067-2022
Intern identifierare: KS 000483/2022-100
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del