Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalägt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
19-1011_Värdetransporter och kontanthantering
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i upphandling av ramavtal avseende värdetransporter och tillhörande tjänster med omfattning såsom: • Hämtning av värde och transport av värde till uppräkningscentral • Uppräkning av värde och insättning på konto • Leverans av värde (sedlar & mynt) • Tillhandahållande av deponeringsskåp
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen