See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling kontrakt avseende städ industri och kontor
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att tillgodose Käppalas behov av städ industri och kontor. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden, Industri och kontor och i denna ansökan om att få lämna nabud ska den som är intresserad av att lämna anbud ange ifall man önskar lämna anbud på ett eller båda anbudsområdena, se . Uppdraget omfattar: Uppdraget omfattar städning på Käppalaförbundet. Städningen kommer i huvudsak ske i Käppalförbundets tunnlar, bergrum och fastigheter. Samt i Käppalaförbundets yttre anläggningar. På grund av pågående projekt och renoveringar kan större förändringar av arbetsområden och lokaler ske Utöver detta ska följande tjänster kunna beställas mot kontrakt: Storstäd. Riktade städinsatser.
Intern identifierare: KF2024-080
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Städtjänster inom Industri och Fastighet
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering Industristäd
Beskrivning: Denna del gäller för anbudsområde Industristäd
Intern identifierare: 1463032
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering Fastighetsstäd
Beskrivning: Denna del gäller för anbudsområde Fasighetsstäd
Intern identifierare: 1593963