144262-2020 - ResultatSverige-Grums: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamspolning samt TV-inspektion avloppsledningar
Referensnummer: 2019-0963
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Slamspolning, rensning av rännstensbrunnar samt TV-inspektion avloppsledningar Grums kommun samt Grums Hyresbostäder AB och Stiftelsen Grums kommuns hyresbostäder
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen