Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 2020:518
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rekryteringstjänster till HR. Dessa tjänster är uppdelade i två delområden. Delområde 1 är dessutom indelat i branschspecifika områden. Anbud kan lämnas för ett, flera eller samtliga anbudsområden.
Delområde 1 – Kompetensbaserad rekrytering inom följande områden/branscher:
1 a) Ekonomi/finans/juridik/HR/administration/IT/chefer
1 b) Teknik/engineering/tillväxt/stadsbyggnad/fastighet/energi
1 c) Skola och förskola
1 d) Vård, omsorg och social omsorg
Delområde 2 - Second opinion/Fördjupad personbedömning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 6
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 6
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6