144289-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Catering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cateringtjänster
Referensnummer: SU FV-1608-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet upphandlar cateringtjänster.
Stockholms universitet har ett brett behov av olika typer av cateringtjänster, från fika och lunch i liten skala till stora evenemang om hundratals personer. Upphandlingen är uppdelad i fyra delområden:
-Fika
-Enklare catering
-Finare catering
-Större evenemang