144290-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Tekniska tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter Projektörer, Gotland
Referensnummer: 1473/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71200000 Arkitekttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen