144308-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – För upprättande av förfrågningsunderlag för totalentreprenad för GCM-väg v559 Forsbacka-Överhärde inom Gävle kommun, Gävleborgs län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: För upprättande av förfrågningsunderlag för totalentreprenad för GCM-väg v559 Forsbacka-Överhärde inom Gävle kommun, Gävleborgs län
Beskrivning: Framtagande av förfrågningsunderlag för en totalentreprenad sträckan Forsbacka-Överhärde väg 559 innehållandes en ny fem (5) kilometer lång belyst GCM-väg, upprustning av befintliga busshållplatser samt cirka 200 meter vattenskyddsåtgärder.
Intern identifierare: KOM-416001
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: För upprättande av förfrågningsunderlag för totalentreprenad för GCM-väg v559 Forsbacka-Överhärde inom Gävle kommun, Gävleborgs län