Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolbilstjänst
Referensnummer: KLF 2019/431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller Luleå kommuns behov av spolning av spill- och dagvattenledningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 21 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen