144353-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av hissar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsentreprenad av Transportsystem
Referensnummer: Dnr: 2021-00331
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel av transportsystem inom B:s fastighetsbestånd.
Entreprenaden omfattar även att efter separat beställning utföra felavhjälpande underhåll av de objekt som kommer att kontrakteras.
Entreprenaden kan komma att omfatta planerat underhåll i form av renoveringar/moderniseringar av ingående objekt vilka i så fall beställs separat av B.
B kan dock komma att handla upp renoveringar/moderniseringar i konkurrens i separata annonserade upphandlingar.