144354-2022 - ÄndringSverige-Lund: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekttjänster
Referensnummer: 21/101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inredningsprojektering till Lunds universitet. Lunds universitet har ett flertal typer av lokaler som kan bli aktuella för inredningsprojektering. Det inkluderar bl.a. lärande-, administrativa- och offentliga miljöer, samt laboratorium.