144396-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mätaravläsning – Besiktning och åtgärdsarbeten vid en Hybex BFB samt för askutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktning och åtgärdsarbeten vid en Hybex BFB samt för askutrustning
BeskrivningUpphandling avseende ramavtal för årliga besiktning- och åtgärdsarbeten, för nedan delområden, under revisionsperiod som pågår mellan vecka 25-34. Delområde P: Besiktning och åtgärdsarbeten vid en Hybex BFB-panna med eldstad och tryckkärl, rökgaskondensering, ammoniakavskiljare samt rökgasrening Delområde A: Besiktning och åtgärdsarbeten för bränsle-, ask-, och sandsystem. Anbudsgivare välkomnas att lämna anbud på ett eller båda delområdena.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65500000 Mätaravläsning
Ytterligare klassificering (cpv): 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45262680 Svetsning, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBesiktning och åtgärdsarbeten vid en Hybex BFB samt för dess kringutrustning
Huvudklassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner