2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt Gläntan i partnering
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i AB Gotlandshems upphandling av projekt Gläntan för genomförande av totalentreprenad i partnering på del av fastigheten Visby Gråbo 1:3 samt del av Visby Bogen 1. Projektet kommer att utföras i huvuddelar och genomföras i tre faser. För bakgrund, syfte och mål med denna upphandling samt hur AB Gotlandshem ser på partnering, se bilaga 1, ”Gotlandshem – och hur vi ser på partnering” samt bilaga 6, ”Projektbeskrivning Gläntan”.
Intern identifierare: 2025:01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211341 Byggnation av lägenheter
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000