Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gjuteriprodukter för konstnärlig gestaltning, dörrhandtag till Stockholmshusen
Referensnummer: 18/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92311000 Konstverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsansökan för att delta i upphandling av "gjuteriprodukter för konstnärlig gestaltning", dörrhandtag avsedda för "Stockholmshusen". Stockholmshusen är typhus som har tagits fram av de allmännyttiga bostadsbolagen i Stockholms kommun, AB Familjebostäder, AB Svenska Bostäder och AB Stockholmshem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43415000 Gjutformar, 44420000 Varor som används för byggnadsändamål, 44470000 Gjutjärnsprodukter, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44523300 Beslag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen