144480-2020 - ResultatSverige-FALKENBERG: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av daglig verksamhet enligt LSS
Referensnummer: 19/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun genomför upphandling av drift av daglig verksamhet enligt 9§ 10 LSS. I uppdraget ingår att driva daglig verksamhet, dagtid, måndag-fredag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen