2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köttprodukter till Björken och Björknäs kök
Beskrivning: Bodens kommun inbjuder härmed er att lämna anbud på leverans av köttprodukter till två av kommunens enheter: Björken och Björknäs kök. Sortimentet omfattar bland annat nötfärs, olika korvprodukter (t.ex. falukorv i strimlor, skivor eller hel, prinskorv, frukostkorv), samt blodpudding och rimmat sidfläsk. I uppdraget ingår anskaffning, lagerhållning och leverans. Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierare: AUN 2025-096
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 03142300 Animaliska livsmedel, 15111000 Nötkött, 15119000 Diverse kött, 15131100 Korvköttsprodukter, 15131130 Korv, 15131400 Varor av fläskkött, 15131410 Skinka, 15131700 Köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Köttprodukter till Björken och Björknäs kök