See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) - Fordon - Luleå kommuns fordonsflotta
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem Fordon. Luleå kommun strävar efter att modernisera sin fordonsflotta. Denna avropsförfrågan är avsedd för en bredd av fordonstyper, inklusive men inte begränsat till elbilar, skåpbilar, SUV:ar, pickuper och personbilar.
Intern identifierare: KLF 2024/1692
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: BEV 5-dörrars personbil med plats för minst 4 personer
Beskrivning: BEV 5-dörrars personbil med plats för minst 4 personer
Intern identifierare: BEV 5-dörrars personbil med plats för minst 4 personer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: BEV 5-dörrars personbil med dragkrok samt plats för 5 personer
Beskrivning: BEV 5-dörrars personbil med dragkrok samt plats för 5 personer
Intern identifierare: BEV 5-dörrars personbil med dragkrok samt plats för 5 personer
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: BEV 5-dörrars 4WD SUV med plats för 5 personer
Beskrivning: BEV 5-dörrars 4WD SUV med plats för 5 personer
Intern identifierare: BEV 5-dörrars 4WD SUV med plats för 5 personer
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: BEV 5-dörrars MPV med plats för 5 personer
Beskrivning: BEV 5-dörrars MPV med plats för 5 personer
Intern identifierare: BEV 5-dörrars MPV med plats för 5 personer
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: BEV minibuss med plats för 9 personer
Beskrivning: BEV minibuss med plats för 9 personer
Intern identifierare: BEV minibuss med plats för 9 personer
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: BEV Skåpbil med lastvolym 3500-5000 liter
Beskrivning: BEV Skåpbil med lastvolym 3500-5000 liter
Intern identifierare: BEV Skåpbil med lastvolym 3500-5000 liter
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: BEV Skåpbil med lastvolym 5000-6500 liter
Beskrivning: BEV Skåpbil med lastvolym 5000-6500 liter
Intern identifierare: BEV Skåpbil med lastvolym 5000-6500 liter
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: BEV Skåpbil med lastvolym 5000-6500 liter (lång skåpbil)
Beskrivning: BEV Skåpbil med lastvolym 5000-6500 liter (lång skåpbil)
Intern identifierare: BEV Skåpbil med lastvolym 5000-6500 liter (lång skåpbil)
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 4WD Pickup
Beskrivning: 4WD Pickup
Intern identifierare: 4WD Pickup