Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säsongsbundna växter, buskar, träd och geofyter
Referensnummer: KS 2018-104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun upphandlar ett ramavtal för säsongsbundna växter, buskar, träd och geofyter. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delar, och anbud kan lämnas på en eller flera delar.
De olika delarna är:
— Vår-, sommar- och höstblommor,
— Träd, buskar och perenner,
— Tulpaner och övriga geofyter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej