144604-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för upphandling – Upphandlingskonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingskonsulter
BeskrivningTillväxtverket har behov av en leverantör som kan tillhandahålla upphandlingskonsulter för att genomföra upphandlingar och avrop samt ge kvalificerad rådgivning inom upphandlingsområdet. Tillväxtverket avser att teckna ramavtal med en leverantör som kan garantera en god leveransförmåga med säkerställd resursplanering och bemanning under förutsättningar såsom, akuta uppdrag med snäva tidsramar, vid förlust av nyckelpersoner eller som backup under pågående uppdrag etc.
Intern identifierareÄ 2023-0022
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnnonserad upphandling
BeskrivningTillväxtverket har behov av en leverantör som kan tillhandahålla upphandlingskonsulter för att genomföra upphandlingar och avrop samt ge kvalificerad rådgivning i upphandlingsfrågor.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSvar på krav