14461-2021 - ResultatSverige-NORRKÖPING: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK och rensning av ventilation
Referensnummer: Unr 12/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling gäller obligatorisk ventilationskontroll samt rensningsarbeten i ventilationskanaler, som utförs efter avrop. Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med tre leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen