144644-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Metallmalmer och legeringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal stål, aluminium och andra metallvaror till Kriminalvårdens arbetsdrift
Referensnummer: 2023-1580
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14600000 Metallmalmer och legeringar
II.1.4.
Kort beskrivning
via förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14622000 Stål, 14700000 Basmetaller, 14721000 Aluminium
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
via förnyadkonkurrensutsättning