144654-2019 - ResultatSverige-Örebro: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsmaskiner och anläggningstransporter (inkl förare)
Referensnummer: Ks 611/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun upphandlar ramavtal avseende hyra av anläggningsmaskiner och anläggningstransporttjänster, inkl förare, för leverans till kommunen.
I upphandlingen finns möjlighet att svara på alla eller enbart delar utav efterfrågade områden.
De valbara områdena består utav:
A) Anläggningsmaskiner, med tre delområden, dvs:
i) Hjulgrävare
ii) Bandgrävare
iii) Hjullastare
B) Anläggningstransporttjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen