Konsultuppdraget avser att tillhandahålla konsulttjänster inom fackområdet konstruktion för projektering av bygghandlingar utifrån nivå systemhandling, uppföljning under produktion, samt upprättande av relationshandlingar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen