144693-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggledning till Bällsta IP - Konkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst 1025, Byggledningstjänst E2019-04216
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledning till Bällsta IP - Konkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst 1025, Byggledningstjänst E2019-04216
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst 1025, Byggledningstjänst E2019-04216
Intern identifierareE2023-03944
Typ av förfarandeSelektivt
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggledning till Bällsta IP - Konkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst 1025, Byggledningstjänst E2019-04216