144706-2018 - ÄndringSverige-Falkenberg: Kött
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Färskt kött
Referensnummer: KS2018-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15110000 Kött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende successiva leveranser av oberett färskt nöt- och fläskkött till kommunens kök.
Inbjudan
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende denna upphandling som ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.