144758-2026 - Resultat
Sverige – Vägarbeten – Bärighetsåtgärder på väg 726 S.Stortjärn-Bygdsiljum och väg 791 Finnfors-Bastuträsk inom AC-län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBärighetsåtgärder på väg 726 S.Stortjärn-Bygdsiljum och väg 791 Finnfors-Bastuträsk inom AC-län
BeskrivningBärighetsåtgärder på väg 726 S.Stortjärn-Bygdsiljum och väg 791 Finnfors-Bastuträsk inom AC-län
Intern identifierareKOM-419437
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHuvuddel 1
BeskrivningBeläggningsgrupp AC1
Intern identifierareHuvuddel 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHuvuddel 2
BeskrivningBeläggningsgrupp AC2
Intern identifierareHuvuddel 2