144829-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1001 Reachstacker
Referensnummer: TI 2022-1001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34311000 Maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av en (1) reachstacker för Södertälje Hamn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen