2. Förfarande
Förfarande
Titel: Göteborg-Specialist husbyggnadsingenjör till Västlänken
Beskrivning: Resurskonsult gällande specialist husbyggnadsingenjör i projekt Västlänken. Konsulten ska säkerställa projekt Västlänkens specialistkompetens kring de tekniska aspekterna i utformningen av bland annat entrébyggnader och lanterniner och att säkerställa kvalitet, robusthet och personsäkerhet samt underhållsmässighet.
Intern identifierare: KOM-419073
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Göteborg-Specialist husbyggnadsingenjör till Västlänken