I uppdraget ingår byggledning i exploateringsområden med anläggning av nya gator, terrassering av tomtmark samt ombyggnad av befintliga gatu-, gång- och cykelvägar på allmän platsmark.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen