144900-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhållsentreprenad av dammar och fontäner
Referensnummer: T2018-03583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser drift och underhåll av dammar och fontäner, dricksvattenfontän och konstbevattning. Även mindre ombyggnation kan förekomma.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen