Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongkrossning
Referensnummer: 2018/0528-VKF-4502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262300 Betongarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Krossning av betong ned till bitar av maxstorlek på 120 mm i diameter. Tjänsten inkluderar cruchning och krossning och magnetavskiljning av metall på det färdiga materialet. Metallen tillfaller säljaren.
Tjänsten inkluderar krossning och siktning av asfalt. Färdig produkt 0-30 mm. Värmeslangar ska avlägsnas från asfalten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262510 Stenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen