2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avloppsspolning och ledningsfilmning
Beskrivning: Upphandling av spolbilstjänster för avloppsspolning invändigt/utvändigt i fastigheter inom beställarens område. Huvuddelen av tjänsterna gäller fastigheter med kvarboende kunder eller pågående verksamhet. Upphandlingen omfattar även tillhörande tjänster så som fräsning, ledningsfilmning och jour. Upphandlingen avser ramavtal för Aktiebolaget Ystadbostäder, Ystads kommun och Tomelilla kommun.
Intern identifierare: 24/19
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Varor tjänster