144972-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Säkerhetstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värdetransport med kontanthantering
Referensnummer: UPP 2019-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket hanterar idag kontanter inom flera delar av sin verksamhet. Tullverket har behov av hämtning samt lämning av kassor.